نمایش نوار ابزار

🔆 اهم سخنان فرج محمد قلیزاده در جلسه ۹۴ شورای اسلامی کلانشهر تبریز | پرسش از شهردار تبریز

🔹اینکه در گذشته چه اتفاقی افتاده است، طبیعتا مشمول پرسش من نیست. حرف من این است که نیروهایی که وارد سیستم شده اند، به نوعی در سیستم ساماندهی شوند.

🔸 بعد از ورودتان به سیستم شهرداری، به رغم دستور صریح وزیر محترم کشور، دستورالعمل های مکرر سازمان شهرداری ها و همیاری ها و حتی مصوبه شورای اسلامی شهر، که از جذب نیروی جدید برحذر داشته است و در عین حال به رغم حضور چندین نفر نیروی مازاد، بازهم افرادی در قالبهای قراردادی متعدد به سیستم جذب شده اند.

🔹 در همین راستای توضیح داده شده است، که در هشت ماهه گذشته، ۵۳۸ میلیارد تومان، دریافتی و وصولی نقدی شهرداری بوده است. بر اساس گزارشی که معاون محترم اداری مالی نیز ارائه کرده اند، در ماه ۶۰ میلیارد تومان حقوق پرداخت شده است.

🔸 در هشت ماهه گذشته نیز چیزی حدود ۴۸۰ میلیارد تومان صرف پرداخت حقوق شده است. درگزارش مذکور، البته عنوان نشده است که علاوه بر حقوق، [ طی بهمن و اسفند] یک دریافتی در قالب عیدی و یک دریافتی در قالب سنواتی نیز به کارکنان پرداخت می شود که مجموع این رقم، معادل ۶۴ میلیارد تومان در ماه است.

🔹 با یک حساب و کتاب ساده، مشخص می شود که از کل دریافتی و وصولی شهرداری، چیزی حدود ۲۶ میلیارد تومان، برای امور جاری شهرداری باقی می ماند که عملاً رقم ناچیزی است.

🔸 سوال من است است: آیا انصاف است که جای بکارگیری نیروهای موجود، نیروهای جدیدی به سیستم تزریق کنید که میزان این رقم برای امور جاری شهرداری افزایش یابد؟

🔹 شروط چهارگانه جذب نیروی اسانی جدید عبارتند از: پست بلاتصدی، بودجه پرداخت حقوق، اخذ مجوز لازم از وزارت کشور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نیز انتشار آگهی عمومی برای جذب نیروی انسانی. پرسش من از جنابعالی من این است که افرادی جذب شده، با چه ساز و کاری این مراحل را طی کرده اند؟

🔸 سوالی که من دارم، این است که اگر در بدو ورود، تحت هر عنوانی نیرو جذب کرده اید، آیا به فرض تامین بودن این سه شرط، آگهی جذب نیروی اسانی منتشر شده و اگر منتشر شده است، در چه مرجعی؟!

🔹 وقتی جلسه شورا علنی است و از طریق خبرنگاران و رسانه های اجتماعی اطلاع رسانی می شود و به صورت زنده نیز همه می توانند از جلسات مطلع گردند، انتظار نابجایی است که شهروندان و افرادی که به ما اعتماد کرده اند، از جزییات جلسه مطلع نشوند. این موضوعات قبل از آنکه به دفتر شما و حتی من، برای تایید برسد، در فضای مجازی منتشر می شود و این نباید محل اشکال باشد.

🔸 بهتر است به جای آنکه نیّات درونی افراد را کنکاش و تجسس کنیم، بهتر است که به وظایف حقوقی خود واقف باشیم. وظیفه منِ نوعی، شرکت در جلسات قانونگذاری برای اداره شهر و وظیفه نظارتی است. اگر اعضای پیشین این نهاد نظارتی هم به وظایف خود عمل می کردند، ضروتی نداشت که در حال حضار، شما دغدغه پرداخت حقوق داشته باشبد. می شد با این هزینه ها کار عمرانی کرد و چنین جنایت ها و بی رمقی ها را در شهر شاهد نبود.

🔹 براساس قانون، شهردار موظف به پاسخگویی پرسش نهاد نظارتی در مدت زمان ۱۰ روزه است. بی اعتنایی به پرسش منجر به فرار از پاسخگویی نمی شود. حتی توافق برای پاسخگویی درمدت ۲۰ روزه که با توافق رییس محترم شورای اسلامی شهر انجام شد، پرسش را از اعتبار ساقط نمی کند.

🔸 متاسفانه اینجانب از پاسخ هایتان قانع نشده ام. این را همکارانی که در جلسه مذکور باهم داشتیم را می توانند شهادت دهند. ما باهم هیچ نزاعی نداریم، موضوعی برای من محل ابهام بوده و تقاضای پرسش کرده ام و آن این است که شما از زمان تصدی گری شهرداری، افرادی را در بدنه سیستم جذب کرده اید. اگر مجوزی دارید، ارائه بفرمایید. اگر نه توضیح دهید. حقیقت امر هم در این قسمت این افکار عمومی هست که قضاوت می کند و آنها باید قانع شوند. نه لزوما من.

🔹 اگر تعبیر شما این است که حرف های من از سر این است که خودم را به خواب زده ام، حرفی ندارم.

https://bit.ly/2LGoj3s
چاپ این مطلب
دیدگاه ها