نمایش نوار ابزار

نکاتی چند پیرامون نامه سرگشاده

باسلام و احترام؛

چنان که در نامه ی سرگشاده ی مورخ ۹۷/۵/۲، به مدیران ارشد و نمایندگان عالی حاکمیت در استان، به عرض رسانده ام، نگهداری و توسعه ی سازمان ورزش، هزینه در ورزش قهرمانی و باشگاه داری توسط شهرداری، خلاف قانون است.
وظیفه ی شهرداری در حوزه ی ورزش، بسترسازی – نه تصدی گری – در ورزش همگانی است؛ آن هم به لحاظ جغرافیایی، با اولویت مناطق کم برخوردار و به لحاظ انسانی با اولویت قشرهای خاص جامعه، مانند بانوان، کودکان، نوجوانان، معلولان و پیران.
همان گونه که بازگو نموده ام، شهرداری تبریز بر خلاف قانون تاکنون میلیاردها تومان از سرمایه های مردم در ورزش قهرمانی اتلاف نموده و متاسفانه به تذکرات و استدلال های ما نیز توجه نکرده است.
در این نوشته به مطالب قبلی، دو نکته نیز اضافه می کنم:
🔶اول این که شهرداری های کلان شهر های ایران یعنی تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، کرج و …؛ به ویژه تهران و مشهد، با آن همه در آمد و بودجه ی ریالی، برای ورزش قهرمانی و در عرصه ی تیم داری فوتبال، هزینه نکرده اند. فقط در این میان شهر اولین هاست که بیست و سه تیم حرفه‌ای را تغذیه کرده است؛ از همه جالب تر، تیم فوتبال ساحلی است!!!
🔶دوم این که بنا به اعلام جناب بهتاج، مدیرکل محترم سازمان ورزش و جوانان استان، از نظر برخورداری از فضای ورزشی، تبریز از همه ی کلانشهر های ایران فقیرتر است.
به موضوع این یاد داشت، برگردم؛ در طول یازده ماه گذشته، گوش شنوایی پیدا نشد و به این نوع قانون شکنی ها اصرار شد و افراد خاصی هم از این شیوه حمایت کردند. خوشبختانه برای مواقع این چنینی، قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران، تعیین تکلیف کرده است. مطابق دستور بند۲ ماده ۸۹ این قانون، در مرکز هر استان هیئتی با عنوان هیئت حل اختلاف، به عضویت و ریاست استاندار، عضویت رئیس کل دادگستری استان، دو نفر از نمایندگان استان در مجلس
و یک نفر از شورای استان به انتخاب آن شورا تشکیل می شود تا در خصوص اختلاف پیش آمده، داوری نماید.
در استان ما جناب استاندار و جناب رئیس کل دادگستری که برای همگان شناخته شده هستند؛ از طرف مجلس، آقایان بیگی، نماینده ی محترم تبریز و اعزازی، نماینده ی محترم بناب و از طرف شورای استان، جناب محبی از شورای شهرستان چاراویماق تعیین شده اند.
با این اوصاف، موضوع اختلافی مربوط به هزینه ی سرمایه های مردم در ورزش قهرمانی، اخیرا توسط جناب فرماندار به هیئت حل اختلاف ارجاع شده است و بر اساس شنیده ها این هیئت در هفته ی آینده جلسه خواهد داشت.
همه باید منتظر تصمیم این هیئت باشیم.این نوشته نیز به منظور انجام وظیفه ی نمایندگی و اتمام حجت برای همه ی کسانی است که می توانستند کاری بکنند.

با تقدیم احترام مجدد:
فرج محمدقلیزاده عضو شورای شهر

🗓 ۹۷/۰۵/۰۹

چاپ این مطلب

دیدگاه ها